Με δραματικό τρόπο η Νότιγχαμ στον τελικό των πλέι οφ ανόδου (video)

Στον τελικό των πλέι οφ θα διεκδικήσει η Νότιγχαμ την άνοδό της στην Premier League με αντίπαλο την Χάντερσφιλντ.

Η ομάδα του Βαγγέλη Μαρινάκη, η οποία είχε κερδίσει τον πρώτο αγώνα κόντρα στην Σέφιλντ με 1-0, έχασε στον επαναληπτικό με 2-1, παρότι προηγήθηκε, με το παιχνίδι να οδηγείται στην παράταση και κατόπιν στα πέναλτι.

Εκεί ο μεγάλος πρωταγωνιστής ήταν ο τερματοφύλακας Σαμπά, ο οποίος απέκρουσε 3 πέναλτι και έτσι έδωσε τη νίκη στη Νότιγχαμ με 3-2, στην διαδικασία των πέναλτι.

Στην κανονική διάρκεια του αγώνα, ο Τζόνσον είχε ανοίξει το σκορ για τη Νότιγχαμ, όμως ισοφάρισε για τη Σέφιλντ ο Γκιμπς και ο Φλεκ έστειλε το ματς στην παράταση.

Με την ολοκλήρωση των πέναλτι, εκατοντάδες φίλοι της Νότιγχαμ μπήκαν στον αγωνιστικό χώρο για να πανηγυρίσουν.