«Μυθικός» Αντετοκούνμπο: Με 43 πόντους οδήγησε στη νίκη των Μπακς απέναντι στους Νετς (110-99)

Με τον Γιάννη Αντετοκούνμπο, να πραγματοποιεί συγκλονιστική εμφάνιση, οι Μπακς επικράτησαν των Νετς με 110-99 στο «Fiserv Forum» του Μιλγουόκι και έκαναν το 3-0 στο εφετινό πρωτάθλημα του ΝΒΑ. Αντίθετα, οι Νετς δεν έχουν αρχίσει καλά και έχουν τρεις ήττες στα πρώτα τέσσερα ματς.

Ο «Giannis» ήταν ασταμάτητος και ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με 43 πόντους (15/21 δίποντα, 1/4 τρίποντα, 10/14 βολές), 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 1 κλέψιμο και 3 μπλοκ, σε 38 λεπτά συμμετοχής. Άξιοι συμπαραστάτες του, οι Μπόμπι Πόρτις με 20 πόντους και 11 ριμπάουντ και Τζρου Χόλιντεϊ με 15 πόντους, 7 ριμπάουντ και 4 ασίστ.

Σε εξωπραγματική κατάσταση κι ας βρίσκεται ακόμη πολύ μακριά από το 100% του ο Γιάννης Αντετοκούνμπο, διέλυσε με επικό, τρόπο την παρέα των Μπεν Σίμονς, Καϊρί Ίρβινγκ και Κέβιν Ντουράντ, σκοράροντας κατά ριπάς στην αγαπημένη του τρίτη και στην καθοριστική τέταρτη περίοδο.

Επόμενος αγώνας για τους Μπακς τα ξημερώματα του Σαββάτου (29/10 στις 03:00) με αντίπαλο τους Νιου Γιορκ Νικς στο Fiserv Forum του Μιλγουόκι.