Έκανε το χρέος της η ΑΕΚ, 3-0 τον ΠΑΣ

SUPERLEAGUE 2021-2022 / PLAY OFF / ΑΕΚ – ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (ΧΡΗΣΤΟΣ ΜΠΟΝΗΣ/ EUROKINISSI)KINISSI)

Για την ΑΕΚ ήταν μονόδρομος η νίκη κόντρα στην ΠΑΣ Γιάννινα, στην οποία έφτασε με εύκολο τρόπο, κερδίζοντας με 3-0, για την 8η αγωνιστική των πλέι οφ της Superleague.

Οι κιτρινόμαυροι επωφελήθηκαν των απουσιών της ομάδας των Ιωαννίνων και καθάρισαν το ματς στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου, με τον Χατζισαγί να ανοίγει το σκορ στο 39′ και τον Άμραμπατ να πετυχαίνει το 2-0 με πέναλτι στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους.

Το τελικό 3-0 διαμόρφωσε στο 60′ ο Κριχόβιακ.

Έτσι η ΑΕΚ έφτασε στους 56 βαθμούς, μαζί με τον Άρη και εξακολουθεί να διεκδικεί την ευρωπαϊκή της έξοδο.