Μπερλουσκόνι: Αποκοιμήθηκε στην κερκίδα, ενώ η Μόντσα έδινε το μεγαλύτερο ματς της ιστορίας της

Ένα απίθανο στιγμιότυπο συνέβη κατά τη διάρκεια του αγώνα μπαράζ ανάμεσα σε Πίζα και Μόντσα για το πρωτάθλημα της Serie B.

Ο Σίλβιο Μπερλουσκόν… «πιάστηκε» από τον φακό να κοιμάται στην κερκίδα. Ο ιδιοκτήτης των φιλοξενούμενων φάνηκε να μην ασχολείται ιδιαίτερα με την έκβαση του αγώνα, παρά την τεράστια σημασία που είχε για την ομάδα του, τη Μόντσα.

Η Μόντσα, εν τέλει, εξασφάλισε την άνοδο στη Serie A για πρώτη φορά στην 110ετή ιστορία της, καθώς νίκησε την Πίζα με 4-3 στην παράταση.

Μόλις στο 1’ ο Τορεγκρόσα έκανε το, ενώ στο 9’ ήρθε το 2-0 από τον Χέρμανσον. Ματσίν μείωσε σε 2-1 στο 20’ και ο Γκίτκγιερ ισοφάρισε σε 2-2 στο 79ο λεπτό, ωστόσο στο 90’ ο Μαστίνου πέτυχε το 3-2 και έστειλε το ματς στην παράταση.

Οι παίκτες της Μόντσα ισοφάρισαν με τον Μαρόνε (96’) και έκαναν την ανατροπή με το δεύτερο γκολ του Γκίτκγιερ στο 101’!